Mój ,,DEKALOG Żeglarski" czyli Garść informacji o wspólnym żeglowaniu

1. Pływam w max 4 osoby by było komfortowo, mniejsza załoga to także lepsza integracja i lepsze chłonięcie wiedzy. W związku z tym w każdy rejs mogę zabrać na pokład jeszcze 3 załogantów.

2. Wychodzę z założenia, że żeglarstwo ma dawać maksimum przyjemności więc pływamy lajtowo, bez stresu, zbędnego pośpiechu i uprawiania tzw. "niedźwiedziego mięsa".

3. Ma być przede wszystkim bezpiecznie, nie jestem abstynentem ale pływam bez promili i od załogi oczekuję tego samego, a po dopłynięciu do celu w bezpiecznym porcie - hulaj dusza piekła niema 😉 wszystko jest dla ludzi z głową.

4. Dla głodnych wiedzy - chętnie przekazuje maksimum swojej wiedzy żeglarskiej oraz innych pasjonujących mnie dziedzin takich jak: fotowoltaika, elektronika, elektryka, radiokomunikacja, astronomia i nie tylko....

5. Co potrzebujesz zabrać na rejs?
Przede wszystkim śpiwór, ubranie (w tym również na złą pogodę), dokumenty, dobry humor. Cała reszta: Koja, koce, naczynia, będą na miejscu.

6. Pływam zwykle tak:
śniadanie jemy na jachcie, potem żeglujemy, obiad jemy w porcie docelowym lub pośrednim zwykle w knajpie lub na jachcie (jak kto woli), kolację jemy na jachcie.

7. Średnio dziennie pokonujemy 20-40Mm choć mogą się zdarzyć dłuższe lub nocne przeloty (wszystko do ustalenia, nic na siłę).

8. Istnieje możliwość dołączenia do rejsu w trakcie jego trwania pod warunkiem wolnego miejsca.

9. Rejs kończy się opinią i potwierdzonymi godzinami stażu, które są wymagane na stopień Jachtowego Sternika Morskiego.

To co? Widzimy się już wkrótce?  🙂

nasz port:

Marina: 72-400 Kamień Pomorski
Aleja Mistrzów Żeglarstwa 2
e-mail: zagle@jacht-galaktyka.pl

Tutaj jesteśmy


Tel. 693 925 835